W większości przedsiębiorstw organizuje się wiele imprez mających zwiększać zaangażowanie pracowników i podnosić ich motywację oraz pozwalać na lepszą integrację zespołu. Przy tego rodzaju okazjach warto stawiać na rozwiązania, które nie tylko zapewnią możliwość zrealizowania podstawowego celu zakładanego przez kadrę zarządzającą, ale także okażą się użyteczne dla uczestników w codziennym życiu. Znakomitą propozycją tego typu jest Dzień Zdrowia w firmie. Przekonajmy się, co można dzięki temu zyskać i sprawdźmy, jak może przebiegać takie spotkanie.

Jak może wyglądać Dzień Zdrowia w firmie?

Sposobem na zwiększenie świadomości prozdrowotnej pracowników jest zorganizowanie w firmie „Dnia Zdrowia”. Impreza tego rodzaju będzie spotkaniem, które pozwoli na zainteresowanie uczestników problematyką zdrowego odżywiania oraz przekazanie im w atrakcyjnej formie podstawowych informacji na ten temat. Spotkanie takie okaże się wspaniałą okazją do edukowania i przedstawiania tajników pracy organizmu oraz zasad bilansowania podstawowych składników odżywczych, a co najważniejsze zapewni możliwość uzyskania wiedzy przydatnej przy codziennym komponowaniu oraz przygotowywaniu posiłków. Dietetycy z Dietosfery w przystępny sposób przekażą swoją wiedzę w formie wykładu, webinaru lub warsztatu. W programie mogą się też znaleźć indywidualne konsultacje obejmujące m.in. ustalenie występujących potrzeb oraz wskazanie metod jak najlepiej je zaspokajać wybierając produkty żywnościowe, oraz planując jadłospis.

Jakie formy może przybrać „Dzień Zdrowia”?

„Dzień Zdrowia” z udziałem profesjonalnego dietetyka może być doskonałym uzupełnieniem każdej firmowej okazji od rodzinnego pikniku po spotkanie integracyjne. Oferta może obejmować poprowadzenie pogadanki na temat zdrowego odżywiania, dłuższego wykładu lub prezentacji, a także urządzenie rozmaitych zajęć angażujących uczestników od interaktywnych zabaw po różne warsztaty pomagające w nabraniu dobrych nawyków żywieniowych. Nie ma też przeszkód, by częścią imprezy stały się konsultacje indywidualne wraz z m.in. profesjonalnym pomiarem składu ciała.