Nasze książki o tematyce żywieniowej to nie tylko zbiory przepisów, ale przede wszystkim poradniki, które pomagają zrozumieć, jak wprowadzić trwałe zmiany w swoim stylu życia. Przekonujemy w nich, że zdrowe odżywianie to nie tylko dieta, to filozofia, która może przekształcić życie Twoje i całej Twojej rodziny. Od przeszło 20 lat zajmujemy się bowiem przygotowywaniem jadłospisów dla osób zdrowych, aktywnych, chorujących czy chcących zrzucić dodatkowe kilogramy. Zajmujemy się także dietoterapią i dietoprofilaktyką chorób przewlekłych, w tym insulinooporności, niedoczynność tarczycy czy celiakii. Wspieramy w układaniu diet dla kobiet w ciąży, a także podpowiadamy po co warto sięgać w trakcie karmienia piersią.
Już dziś zamów jedną z naszych książek o tematyce dietetycznej i poszerzaj swoją wiedzę z zakresu prawidłowego żywienia! Znajdziesz w nich wiedzę opartą na solidnych naukowych podstawach. Nasze publikacje opierają się na najnowszych badaniach z dziedziny żywienia i zdrowia.

Pisanie książek o tematyce żywieniowej

Jesteśmy wszechstronnymi, otwartymi na wyzwania osobami. Naszą misją jest doradzać – w zakresie zdrowego żywienia dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Układamy jadłospisy zarówno dla osób zdrowych, jak i borykających się z różnymi alergiami, nietolerancjami czy chorobami metabolicznymi. W tym się specjalizujemy. Bazujemy na naszej szerokiej wiedzy, zdobytej podczas edukacji na wyższych uczelniach, takich jak Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego czy Uniwersytecie Medycznym w Warszawie. Na rynku działamy nieprzerwanie od ponad 20 lat. Z sukcesem doradzamy i podpowiadamy, jak się zdrowo odżywiać, a swoją wiedzą chętnie dzielimy się, na przykład pisząc książki o tematyce żywieniowej. czy prowadząc warsztaty ze zdrowego żywienia w szkołach, firmach. Poradnia dietetyczna, jaką tworzymy, wciąż rozwija się. Skontaktuj się z nami i powiedz nam, w jakim zakresie potrzebujesz wsparcia, a my pomożemy Ci w komponowaniu nowej diety!

Pisanie książek o dietach

„Dieta albo cud. Test 42 diet”

Jedną z książek naszego autorstwa jest tytuł – „Dieta albo cud. Test 42 diet”. To pierwszy z tytułów, który opracowaliśmy wspólnie z miesięcznikiem „Świat Konsumenta” (aktualna jego nazwa, to „Pro-Test”) oraz Fundacją PRO-TEST należącą do międzynarodowej organizacji, która zajmuje się testowaniem produktów (ICRT). Wykonaliśmy precyzyjną analizę wszystkich opisanych 42 diet na podstawie trzech głównych czynników, tj. zdrowotności, praktyczności i działania. Całość podzieliliśmy na dodatkowe podpunkty i poddaliśmy ocenie: zdolność diety do realizacji zapotrzebowania organizmu na składniki odżywcze, witaminy oraz składniki mineralne. Oprócz tego sklasyfikowaliśmy urozmaicenie poszczególnych diet, łatwość ich przyrządzenia i dostępność produktów niezbędnych przygotowania w opracowanych dietach posiłków.

Opracowana przez nas ocena obejmowała także działanie krótkoterminowe i pojawienie się po jej zastosowaniu efektu jo-jo. W ramach ciekawostki możemy zaznaczyć, że najpopularniejsze w Polsce diety zostały przez nas ocenione najgorzej. Ponadto w książce rozłożyliśmy na czynniki pierwsze produkty z codziennej listy zakupów wielu z Was. Obaliliśmy też wiele mitów na temat żywności. Jeśli chcesz zatem odkryć tajniki najpopularniejszych diet i sprawdzić ich skuteczność, koniecznie przeczytaj nasze opracowanie.

„Dziennik diety. Szczuplej dzień po dniu”

„Dziennik diety. Szczuplej dzień po dniu” to książka, która wydana była w dwóch edycjach! Powstała ona na bazie potrzeb, ale i doświadczeń naszych pacjentów. Innymi słowy, jest ona profesjonalnym dziennikiem (z eksperckimi komentarzami), służącym do notowania przebiegu  diety w każdym jej dniu. To jednocześnie dziennik, w którym dostajesz wskazówki, w jaki sposób wykorzystać potencjał zawarty w tym narzędziu. Wszystko po to, by skutecznie pokonać zbędne kilogramy Twojego ciała.

KUP KSIĄŻKĘ
Dziennik diety
Dieta w ciąży

„Dieta w ciąży. Zdrowe przepisy na 9 miesięcy”

„Dieta w ciąży. Zdrowe przepisy na 9 miesięcy” to kolejna propozycja, którą opracowaliśmy. Doradzamy w niej przyszłym mamom, znajdującym się w szczególnym dla nich momencie życia. Jeśli zatem jesteś kobietą, która pragnie zdrowo się odżywiać, aby zapewnić maluchowi ja najlepszy rozwój, musisz nabyć tę książkę. W dostępny sposób przedstawiamy w niej szereg przepisów na śniadania, obiady, kolacje oraz przekąski. A wszystko to w podziale na trymestry ciąży. Jednym słowem, to wspaniała ściąga, z której dowiesz się, jak należy zdrowo odżywiać się podczas ciąży. W tej pozycji również obalamy mity na temat żywienia kobiet w tym wspaniałym okresie ich życia.

KUP KSIĄŻKĘ

„Jedz i chudnij z dietą SIRT”

Jedną z książek naszego autorstwa, która cieszy się największą popularnością jest „Jedz i chudnij z dietą SIRT”. Jej autorkami są Magdalena Jarzynka-Jendrzejewska oraz Ewa Sypnik-Pogorzelska. Pozycja ta, jak wskazuje nazwa, dotyczy brytyjskiej diety SIRT opartej na substancjach zwanych sirtuinami. Mają one realny wpływ między innymi na długość życia, a także korzystnie wpływają na metabolizm tłuszczów oraz węglowodanów. W omawianej książce znajdziesz między innymi dokładne i obszerne informacje na temat produktów zawierających najwięcej sirtuin w swoim składzie, a także wiele propozycji na ciekawe i przede wszystkim smaczne dania z ich wykorzystaniem. Warto dodać, że „Jedz i chudnij z dietą SIRT” była jedną z dziesięciu najchętniej wybieranych ze wszystkich książek dostępnych do nabycia w sieci Empik.

KUP KSIĄŻKĘ
Jedz i chudnij z dietą SIRT
Dieta wegańska na cztery pory roku

Kolejną książką naszego autorstwa jest „Dieta wegańska na 4 pory roku”. Jest też nowe wydanie cieszącego się ogromną popularnością tytułu „Sezon na vege”. Jakie konkretnie informacje można w niej znaleźć? Jak nietrudno można się domyślić dotyczy ona diety wegańskiej. Dzięki lekturze książki poznasz między innymi zalety stosowania omawianej diety, a także zdobędziesz wiedzę, dzięki której łatwiej będzie Ci wybrać najzdrowsze produkty. Oprócz tego pozwoli Ci ona również odkryć żywność bogatą w składniki niedoborowe w diecie wege. Warto zaznaczyć, że podczas stosowania diety wegańskiej istotne jest uzupełnianie składników, które mogą być niedoborowe. Z książki dowiesz, jak robić to zdrowo. W książce nie mogło oczywiście zabraknąć także przepisów na przepyszne dania, które uwzględniają między innymi produkty sezonowe.

KUP KSIĄŻKĘ

„Domowe kiszonki, które leczą”

Magdalena Jarzynka-Jendrzejewska oraz Ewa Sypnik-Pogorzelska są autorkami wielu książek dotyczących zdrowego odżywiania. W opracowanej przez nie literaturze można znaleźć między innymi „Domowe kiszonki które leczą”. Tytuł ten jest ogromnym źródłem wiedzy dotyczącej kiszonych warzyw i owoców. W książce znajdziesz aż osiemdziesiąt przepisów, które obejmują wskazówki dotyczące kiszenia zarówno najpopularniejszych warzyw, takich jak ogórki czy kapusta, jak i nietypowe propozycje. Mowa między innymi o przepisach na kiszoną cukinię, kalafior, a nawet fasolkę szparagową. Jeśli zatem lubisz eksperymentować w kuchni, a do tego uwielbiasz warzywa, warto sięgnąć po książkę, dzięki której skutecznie wzbogacisz dietę w super zdrowe kiszonki i wszelkie dobra, które się w nich kryją, np. bakterie fermentacji mlekowej, które korzystanie podziałają na Twoją mikrobiotę.

KUP KSIĄŻKĘ
Domowe kiszonki, które leczą

„Lunchbox. Zdrowe i smaczne posiłki do pracy”

Bogata oferta proponowanych przez nas książek obejmuje między innymi pozycję zatytułowaną „Lunchbox. Zdrowe i smaczne posiłki do pracy”. Jeśli zatem zależy Ci na tym, aby zdrowo się odżywiać również poza domem, koniecznie zapoznaj się z jej treścią. W książce znajdziesz wiele cennych informacji na temat szybkich i smacznych dań serwowanych zarówno na ciepło, jak i na zimno. Warto zaznaczyć, że w książce dostępne są nie tylko propozycje posiłków. To również praktyczne wskazówki dotyczące tego, jak zaplanować zakupy na cały tydzień, aby przygotowywane potrawy zawsze były świeże, a do tego zawierały odpowiednią dawkę składników odżywczych. Jeśli zatem masz dość mdłych kanapek i chcesz urozmaicić swoją codzienną dietę, sięgnij po „Lunchbox. Zdrowe i smaczne posiłki do pracy”.

Z wielką radością nasi dyplomowani dietetycy dzielą się swoją bogatą wiedzą merytoryczną. Dlatego wszystkie publikacje naszego autorstwa są napisane w przystępny, sposób. Bez niezrozumiałych treści i ciężkich, przytłaczających sformułowań. Lekkim piórem i w przyjemny, optymistyczny sposób.

Po nasze bogate w przydatne informacje publikacje zapraszamy do Poradni Dietetycznej Dietosfera w Warszawie.

Skontaktuj się z nami!

Nie wiesz czego potrzebujesz?
Umów się na spotkanie!

    Please prove you are human by selecting the house.