Dieta eliminacyjna w alergiach i nietolerancjach

Dieta eliminacyjna w alergiach i nietolerancjach 2017-09-21T00:31:23+00:00
Dieta eliminacyjna

Zdrowa dieta uwzględniająca potrzeby odżywiania osób z alergiami lub nietolerancjami żywieniowymi to wyzwanie dla dietetyka. Jeśli potrzebujesz pomocy w zaplanowaniu wartościowego jadłospisu, który pozwoli na dostarczanie do organizmu potrzebnych składników odżywczych zapraszamy do Dietosfery w Warszawie.

Nasi specjaliści do spraw żywienia pomogą Ci zinterpretować wyniki badań oraz testów na nietolerancję. Na podstawie wszystkich informacji przygotujemy wartościową, zbilansowaną dietę, która z jednej strony pozwoli na eliminację źle tolerowanych i szkodliwych produktów, a z drugiej nie pozwoli na niedobory ważnych składników odżywczych i co za tym idzie gorsze funkcjonowanie organizmu.

Dieta w alergii
Dieta bezlaktozowa

Nasi dobrzy dietetycy z Warszawy, specjalizujący się w tworzeniu diet skomponowanych pod indywidualne potrzeby pacjentów z nietolerancjami pokarmowymi i alergiami, w tym diet bezglutenowych czy bezlaktozowych, zaproponują Ci także książki napisane dla osób z podobnymi, jak Twoje problemami. „Polska kuchnia bezglutenowa”, której autorem jest Agata Lewandowska – jeden z dietetyków z Dietosfery, to doskonałe wsparcie merytoryczne dla osób cierpiących na celiakię, Hashimoto (gdzie część lekarzy zaleca wykluczenie glutenu), borykających się z nietolerancją glutenu czy nieszczelnością jelita. Zawarte w książce przepisy gwarantują, że gotowanie bez glutenu może być łatwe, a potrawy smaczne.

Co możemy zrobić dla Ciebie?

Do Twojej dyspozycji oddajemy nasze doświadczenie, wiedzę i zaangażowanie. Jesteśmy otwarci na Twoje potrzeby i oczekiwania w zakresie stworzenia nowego jadłospisu eliminującego potrawy alergizujące i nietolerowane przez Twój organizm. Proponujemy Ci skorzystanie z 4 rozwiązań, różnorodnie odpowiadających na Twoje potrzeby. Należą do nich:

Dla naszych pacjentów stworzyliśmy 4 różnorodne rozwiązania, które odpowiadają na zróżnicowane potrzeby naszych Klientów. Polecamy zatem skorzystanie z:

 • pierwsza wizyta lub pierwsza wizyta dla wymagających klientów – ich zadaniem jest bliższe zaznajomienie się z Twoimi problemami,

 • analiza jadłospisu,

 • dieta wzorcowa dostosowana do Twoich potrzeb,

Kategoria I – pierwsza wizyta „Daj się poznać”

150
 • Czas trwania wizyty: 60 minut

Kategoria II – konsultacja dietetyczna dla wymagających

220
 • Czas trwania wizyty: 90 minut

Kategoria III – Analiza jadłospisu

450
 • Pierwsza wizyta (150 zł) oraz analiza jadłospisu (300zł)

Kategoria IV – dieta wzorcowa

450
 • Pierwsza wizyta (150 zł) oraz dieta wzorcowa (300 zł).

Jak przygotować się do pierwszej wizyty?

Stworzenie skutecznej diety odpowiadającej na potrzeby zdrowotne pacjenta wymaga najpierw poznania jego potrzeb i oczekiwań. Dlatego najpierw pytamy o Twój tryb życia, preferencje żywieniowe i problemy z jakimi do nas przychodzisz oraz badamy skład Twojego ciała określając zawartość w nim tkanki mięśniowej, tłuszczowej i wody.

Przeprowadzamy także szczegółowy wywiad zdrowotny, który pomoże nam dostosować zdrową dietę do zapotrzebowania Twojego organizmu. Na pierwszą wizytę w naszej poradni dietetycznej w Warszawie warto zabrać aktualne wyniki badań lekarskich (nie starsze niż 3 miesiące), w tym szczególnie te związane z badaniami ogólnymi, tj.:

 • morfologią z rozmazem,

 • OB lub białka CRP,

 • moczu,

oraz wynikami:

 • prób wątrobowych: aminotransferazy alaninowej (ALAT, ALT) i aminotransferazy asparaginowej (AspAT, AST), fosfatazy alkalicznej (ALP), bilirubiny, gammaglutamylotranspeptydazy (GGTP);

 • panelu lipidowego: cholesterolu całkowitego, LDL, HDL, trójglicerydów;

 • poziomu witaminy D3,

 • poziomu elektrolitów: sód (Na), potas (K).

Niezwykle istotne będą także wyniki:

 • panelu pokarmowego – testów skórnych oraz oznaczenie przeciwciał w klasie IgE i IgG przeciwko alergenom pokarmowym (np. panel 15-20 najczęstszych alergenów);

 • testów z krwi – np. RAST lub CAP-RAST;

 • testów prowokacyjnych wykonywanych po diecie eliminacyjnej – robi się je w trakcie gastroskopii, podając pokarmy podejrzewane o wywoływanie alergii bezpośrednio do żołądka i obserwując reakcję pacjenta.

Jeśli przyjmujesz jakieś leki związane z alergią lub nietolerancją pokarmową powiedz nam o tym.

Skorzystaj z pomocy naszego dietetyka – warto

Alergia i lub nietolerancja pokarmowa to problemy zindywidualizowane wymagające specjalistycznego podejścia w zakresie tworzenia zdrowej diety. Warto skorzystać z pomocy dobrych dietetyków, którzy na podstawie doświadczenia, wiedzy i informacji o stanie zdrowia i preferencjach klienta potrafią skomponować „uszyty na miarę” program żywieniowy.

Korzystając z naszych usług zyskujesz:

 • profesjonalną pomoc w zbilansowaniu diety uwzględniającej Twoje potrzeby wynikające z alergii lub nietolerancji pokarmowych;

 • optymalną dietę eliminacyjną, zawierającą produkty, które dostarczą Twojemu organizmowi niezbędnych substancji odżywczych;

 • zdrową dietę dostosowaną do Twojego trybu życia;

 • jadłospis uwzględniający Twoje ulubione potrawy i produkty;

 • możliwość dostępu do dobrego dietetyka także poza przewidzianymi datami konsultacji dietetycznych – jesteśmy w kontakcie z naszymi pacjentami zarówno mailowo, jak i telefonicznie

Jeśli cierpisz na alergie lub nietolerancje pokarmowe i nie wiesz jak powinna wyglądać codzienna dieta uwzględniająca wszystkie Twoje potrzeby – umów się na pierwszą konsultację dietetyczną w naszej poradni. Zapraszamy!

Skontaktuj się z nami!

Nie wiesz czego potrzebujesz?
Umów się na spotkanie!