Dieta eliminacyjna

Zdrowa dieta eliminacyjna w alergiach i nietolerancjach pokarmowych to wyzwanie dla dietetyka – jednakże z przyjemnością przygotujemy ją dla Ciebie na podstawie dostarczonych nam informacji, w tym wyników badań, przyjmowanych leków czy ewentualnych dotychczasowych jadłospisów. Jeśli potrzebujesz pomocy w zaplanowaniu wartościowego jadłospisu, który pozwoli na dostarczanie do organizmu potrzebnych składników odżywczych, zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Ważne! Dieta eliminacyjna jest skutecznym narzędziem w walce z alergiami i nietolerancjami pokarmowymi, ale powinna być przeprowadzana pod nadzorem dietetyka. To proces wymagający cierpliwości i dokładności, ale może prowadzić do znacznego poprawy jakości życia osób cierpiących na alergie i nietolerancje pokarmowe!

Zbilansowana dieta eliminacyjna

Nasi specjaliści do spraw żywienia pomogą Ci zinterpretować wyniki badań oraz testów na nietolerancję. Na podstawie wszystkich informacji przygotujemy wartościową, zbilansowaną dietę, która pozwoli na eliminację źle tolerowanych i szkodliwych produktów, a jednocześnie uniemożliwi niedobory ważnych składników odżywczych. Prowadzimy konsultacje dietetyczne dla osób z Lublina, Krakowa, Warszawy, Gdańska i całej Polski! Dzięki spotkaniom on-line dostarczymy Ci niezbędnych informacji niezależnie od tego, gdzie się znajdujesz. Zapraszamy – przygotowujemy diety na nietolerancje pokarmowe u dzieci i dorosłych.
Jesteśmy wykwalifikowanymi dietetykami z ponad 20-letnim doświadczeniem w dziedzinie żywienia. Nasze wykształcenie i praktyka pozwalają nam tworzyć diety skoncentrowane na konkretnym pacjencie. Nie boimy się wyzwań, dlatego przygotujemy jadłospis na nietolerancję także w przypadku osób preferujących dietę wegańską lub wegetariańską! Każdy pacjent jest inny, dlatego nasze podejście bazuje na spersonalizowanych planach żywieniowych. Rozpoczniemy od szczegółowej analizy Twojego stanu zdrowia, trybu życia, historii dietetycznej i alergii lub nietolerancji pokarmowych oraz preferencji kulinarnych.

Dieta w alergii
Dieta bezlaktozowa

Książki dotyczące diet skomponowanych pod indywidualne potrzeby

Nasi dietetycy z Warszawy specjalizujący się w tworzeniu diet skomponowanych pod indywidualne potrzeby pacjentów, zaproponują Ci specjalistyczne książki. Są one dedykowane osobom borykającym się między innymi z nietolerancjami pokarmowymi i alergiami, które wymagają zastosowania na przykład diety bezglutenowej czy bezlaktozowej. Książka „Polska kuchnia bezglutenowa”, której autorką jest Agata Lewandowska – jedna z dietetyczek Dietosfery, stanowi doskonałe źródło wsparcia merytorycznego dla osób cierpiących na celiakię. Jest ona także pomocna, dla wszystkich tych, którzy cierpią na nietolerancję glutenu.

Zawarte w książce przepisy gwarantują, że gotowanie bez glutenu może być łatwe, a potrawy smaczne. „Polska kuchnia bezglutenowa” to poradnik udowadniający, że dieta bezglutenowa nie musi być nudna! Autorka podpowiada jak urozmaicić dietę wykluczającą produkty zawierające gluten, by dostarczyć swojemu organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Pozycja zawiera gotowe propozycje i przepisy na wieloskładnikowe, niebanalne śniadania, obiady, kolacje i przekąski.

KUP KSIĄŻKĘ
Polska kuchnia bezglutenowa

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Do Twojej dyspozycji oddajemy nasze doświadczenie, wiedzę i zaangażowanie. Jesteśmy otwarci na Twoje potrzeby i oczekiwania w zakresie stworzenia nowego jadłospisu eliminującego potrawy alergizujące i nietolerowane przez Twój organizm. Proponujemy Ci skorzystanie z rozwiązań, różnorodnie odpowiadających na Twoje potrzeby. Należą do nich:

 • pierwsza wizyta lub pierwsza wizyta dla wymagających Klientów – jej zadaniem jest bliższe zaznajomienie się z Twoimi problemami,
 • analiza jadłospisu,
 • dieta wzorcowa dostosowana do Twoich potrzeb,
 • indywidualny miesięczny program żywieniowy.

Dieta dla osób nietolerujących laktozy

Nietolerancja laktozy jest zaburzeniem, z którym zmaga się wiele osób. W takim przypadku konieczne jest wprowadzenie diety. Na szczęście nie oznacza to radykalnej zmiany stylu życia i spożywania posiłków, których smak może pozostawiać wiele do życzenia. Odpowiednie dopasowanie składników pozwala stworzyć bowiem kompozycje, które są nie tylko nieszkodliwe dla zdrowia, ale przede wszystkim smaczne. Jeśli zatem zmagasz się z nietolerancją laktozy, zachęcamy Cię do odwiedzenia naszej poradni. Specjaliści, których zatrudniamy, ułożą dietę dopasowaną do Ciebie. Dzięki niej będziesz mógł niemal całkowicie zapomnieć o swoim problemie i cieszyć się pysznymi potrawami.

Kategoria I – pierwsza wizyta „Daj się poznać”

180
 • Czas trwania wizyty: 60 minut

Kategoria II – konsultacja dietetyczna dla wymagających

220
 • Czas trwania wizyty: 90 minut

Kategoria III – Analiza jadłospisu

480
 • Pierwsza wizyta (180 zł) oraz analiza jadłospisu (300zł)

Kategoria IV – dieta wzorcowa

480
 • Pierwsza wizyta (180 zł) oraz dieta wzorcowa (300 zł).

Za pierwszą wizytę/konsultację

199
 • Za pierwszą wizytę/konsultację (a nie mamy już te dłuższej za 220zł, chyba że sugerują państwo zostawić? to wtedy 249zł

Miesięczna Kuracja

699
 • Miesięczna Kuracja

Dieta Wzorcowa

299
 • Dieta Wzorcowa

W Chorobach

349
 • W Chorobach

Wizyta Kontrolna

100
 • Wizyta Kontrolna

Jak przygotować się do pierwszej wizyty?

Stworzenie skutecznej diety odpowiadającej na potrzeby zdrowotne pacjenta wymaga najpierw poznania jego potrzeb i oczekiwań. Dlatego najpierw pytamy o Twój tryb życia, preferencje żywieniowe i problemy z jakimi do nas przychodzisz oraz badamy skład Twojego ciała określając zawartość w nim tkanki mięśniowej, tłuszczowej i wody.

Przeprowadzamy także szczegółowy wywiad zdrowotny, który pomoże nam dostosować zdrową dietę do zapotrzebowania Twojego organizmu. Na pierwszą wizytę w naszej poradni dietetycznej w Warszawie warto zabrać aktualne wyniki badań lekarskich (nie starsze niż 3 miesiące), w tym szczególnie te związane z badaniami ogólnymi, tj.:

 • morfologią z rozmazem,

 • OB lub białka CRP,

 • moczu,

oraz wynikami:

 • prób wątrobowych: aminotransferazy alaninowej (ALAT, ALT) i aminotransferazy asparaginowej (AspAT, AST), fosfatazy alkalicznej (ALP), bilirubiny, gammaglutamylotranspeptydazy (GGTP);

 • panelu lipidowego: cholesterolu całkowitego, LDL, HDL, trójglicerydów;

 • poziomu witaminy D3,

 • poziomu elektrolitów: sód (Na), potas (K).

Niezwykle istotne będą także wyniki:

 • panelu pokarmowego – testów skórnych oraz oznaczenie przeciwciał w klasie IgE i IgG przeciwko alergenom pokarmowym (np. panel 15-20 najczęstszych alergenów);

 • testów z krwi – np. RAST lub CAP-RAST;

 • testów prowokacyjnych wykonywanych po diecie eliminacyjnej – robi się je w trakcie gastroskopii, podając pokarmy podejrzewane o wywoływanie alergii bezpośrednio do żołądka i obserwując reakcję pacjenta.

Jeśli przyjmujesz jakieś leki związane z alergią lub nietolerancją pokarmową powiedz nam o tym.

Skorzystaj z pomocy naszego dietetyka – warto

Alergia i lub nietolerancja pokarmowa to problemy zindywidualizowane wymagające specjalistycznego podejścia w zakresie tworzenia zdrowej diety. Warto skorzystać z pomocy dobrych dietetyków, którzy na podstawie doświadczenia, wiedzy i informacji o stanie zdrowia i preferencjach klienta potrafią skomponować „uszyty na miarę” program żywieniowy.

Korzystając z naszych usług zyskujesz:

 • profesjonalną pomoc w zbilansowaniu diety uwzględniającej Twoje potrzeby wynikające z alergii lub nietolerancji pokarmowych;

 • optymalną dietę eliminacyjną, zawierającą produkty, które dostarczą Twojemu organizmowi niezbędnych substancji odżywczych;

 • zdrową dietę dostosowaną do Twojego trybu życia;

 • jadłospis uwzględniający Twoje ulubione potrawy i produkty;

 • możliwość dostępu do dobrego dietetyka także poza przewidzianymi datami konsultacji dietetycznych – jesteśmy w kontakcie z naszymi pacjentami zarówno mailowo, jak i telefonicznie

Jeśli cierpisz na alergie lub nietolerancje pokarmowe i nie wiesz jak powinna wyglądać codzienna dieta uwzględniająca wszystkie Twoje potrzeby – umów się na pierwszą konsultację dietetyczną w naszej poradni. Zapraszamy!

Skontaktuj się z nami!

Nie wiesz czego potrzebujesz?
Umów się na spotkanie!

  Please prove you are human by selecting the house.