Zdrowe odżywienia dzieci Warszawa

Zgodnie z prowadzonymi przez Instytut Żywności i Żywienia badaniami, w Polsce systematycznie rośnie liczba nieletnich, u których zdiagnozowano nadwagę lub otyłość. Już przeszło 22 % uczniów cierpi na nadmierną masę ciała. Co więcej, szacuje się, że w naszym kraju każdego roku przybywać będzie 400.000 dzieci z nadwagą, w tym 80.000 z otyłością (materiały z konferencji „Otyłość dzieci i młodzieży. Współczesne problemy w profilaktyce i terapii”).

Zachęcamy do skorzystania z oferowanych przez nas usług w zakresie odchudzania dzieci. Zespół doświadczonych dietetyków wprowadzi Twoją pociechę w świat zdrowego odżywiania sprawiając, że z przyjemnością podda się ona pracy zmierzającej w stronę zdrowej diety i w razie potrzeby także zrzucenia nadprogramowych kilogramów. Co więcej, pracę nad przygotowaniem dietetycznego menu rozpoczynamy od analizy codziennego jadłospisu, co pozwoli poprawić nawyki żywieniowe oraz utrwalić wprowadzone zmiany.

Odchudzanie dzieci i młodzieży to sfera naszej pracy, w której szczególnie liczy się odpowiednie podejście do pacjenta. W przypadku dzieci i młodzieży ważnym jest, aby dieta:

 • była odpowiednio zbilansowana i dostarczała odpowiednią ilość witamin, minerałów i składników odżywczych;

 • pozwalała tracić nadprogramowe kilogramy.

Odchudzanie nieletnich to także właściwe podejście do dzieci i młodzieży oraz wytworzenie takich relacji i zaufania, dzięki którym będą współpracować z dietetykiem dążąc do uzyskania zdrowej sylwetki.

Program odchudzający dla niepełnoletnich skupia się przede wszystkim na zdrowym podejściu do odżywiania oraz na takim zbilansowaniu posiłków, aby pozwalały tracić nadprogramowe kilogramy jednocześnie zapewniając wszystkie potrzebne do wzrostu i rozwoju składniki odżywcze.

Jesteśmy otwarci na sugestie i propozycje młodych pacjentów. Chętnie wsłuchujemy się w ich potrzeby, dzięki czemu tworzymy indywidualnie dopasowaną do wymagań i zdrową dietę.

Zdrowe żywienie dzieci

Co Oferujemy

Jesteśmy otwarci na możliwości i potrzeby Twojego dziecka. Umożliwiamy skorzystania z różnorodnych i dopasowanych do Twoich oczekiwań form pomocy w zakresie żywienia dzieci i młodzieży. W naszej ofercie znajdziesz gotowe rozwiązania, które ujęliśmy, w zależności od zakresu pomocy, w 5 kategorii.

Kategoria I - pierwsza wizyta

180
 • Czas trwania wizyty: 60 minut

Kategoria II - konsultacja dietetyczna

220
 • Czas trwania wizyty: 90 minut

Kategoria III – dieta wzorcowa

480
 • W skład kategorii III płacisz za pierwszą wizytę (180 zł) oraz 7-dniową dietę wzorcową (300zł)

Kategoria IV – konsultacja dietetyczna i analiza jadłospisu

480
 • W skład kategorii IV wchodzi pierwsza wizyta (180 zł) oraz analiza dostarczonego jadłospisu (300 zł).

Kategoria V – kompleksowa pomoc dietetyka w zakresie odchudzania Twojego dziecka

780
 • W skład kategorii V wchodzi pierwsza wizyta (180 zł) oraz 3 tygodniowy jadłospis (600zł)

Jeżeli podejmujesz decyzję dotyczącą odchudzania Twojego dziecka musisz wziąć pod uwagę, że proces ten będzie trwał dłuższy okres czasu. Tylko współpraca długoterminowa przyniesie oczekiwane efekty. Długość współpracy zależy od wyznaczonego celu oraz liczby nadprogramowych kilogramów.

Pierwsza wizyta jak się do niej przygotować

Prawidłowe odżywianie dzieci

Pierwsza konsultacja dietetyczna odbywa się pod hasłem „Daj się poznać”. Stworzenie wartościowego programu dietetycznego dla konkretnego dziecka sprawia, że najpierw musimy poznać jego przyzwyczajenia żywieniowe, stopień aktywności fizycznej czy ulubione potrawy. Istotną rolę pełnią także wszelkie problemy zdrowotne, na które cierpi Twoja pociecha. Niektóre choroby mają zasadniczy wpływ na masę ciała dziecka. Powiedz nam także o zdiagnozowanych alergiach – one także mogą mieć wpływ na masę ciała.
Na pierwszą wizytę warto wziąć ze sobą wszystkie wyniki aktualnych badań (np. moczu, morfologię krwi). Przyda się także wykaz leków, które mały pacjent przyjmuje. Jeśli nie masz aktualnych wyników badań dziecka nie rób ich zawczasu – jeśli będą potrzebne podpowiemy, jakie badania należy wykonać.

Na pierwszą wizytę warto wziąć ze sobą wszystkie wyniki aktualnych badań lekarskich wykonywanych dla sprawdzenia ogólnego stanu organizmu, w tym szczególnie:

 • wszystkie badania ogólne (m.in. morfologia krwi, OB, badania moczu)
  oraz wyniki wskazujące na poziom w organizmie:
 • żelaza i ferrytyny;
 • homocysteiny;
 • glukozy (w razie potrzeby konieczne będzie wykonanie krzywej glukozowej i krzywej insulinowej);
 • witaminy D3 (metabolit 25-OH-D3);
 • witaminy B12;
 • wapnia;
 • selenu;
 • kortyzolu;
 • hormonów płciowych: progesteronu, testosteronu, estrogenów;
 • TSH;
 • FT3;
 • FT4;
 • Anty TPO;
 • Anty TG;
 • odwróconego T3 (rT3).

Należy wziąć również ze sobą książeczkę zdrowia dziecka z historią przebiegu wzrostu masy ciała i wysokości dziecka na siatkach centylowych.

Przyda się także wykaz leków, które mały pacjent przyjmuje. Jeśli nie masz aktualnych wyników badań dziecka nie rób ich zawczasu – jeśli będą potrzebne podpowiemy, jakie badania należy wykonać.

Ważnym aspektem pierwszej wizyty jest także poznanie przyzwyczajeń pociechy w zakresie żywienia – co lubi jeść, jakie są jego ulubione potrawy, a czego nie chce jeść, jak często je, czy spożywa chipsy, słodycze, gazowane słodzone napoje.

Dlatego na pierwszą wizytę przygotuj:

 • informację co, w jakich ilościach i jak często je Twoje dziecko;

 • co i w jakich ilościach pija;

 • czy ma jakieś dolegliwości zdrowotne;

 • czy przyjmuje leki, jeśli tak to jakie;

 • czy uprawia sport, jeśli tak to jaki i jak często;

 • czy kiedyś już stosowało diety odchudzające, jeśli tak to jakie;

Pierwsza wizyta – przebieg

Nasze pierwsze spotkanie trwa zazwyczaj od 60 do 90 minut. W tym czasie przeprowadzamy dość drobiazgowy wywiad, na podstawie którego możemy określić zwyczaje żywieniowe Twojej pociechy. Informacje na temat stanu zdrowia dziecka oraz ewentualnych alergii także będą pomocne w celu dostosowania właściwego jadłospisu.

Ważnym elementem pierwszej wizyty jest analiza składu ciała nieletniego, która pozwala określić ilość nagromadzonej wody w organizmie oraz procentowy stosunek tkanki tłuszczowej do całościowej masy ciała. Szczegółowe omówienie wyników pozwoli Tobie i Twojemu dziecku zaakceptować konieczność wprowadzania pewnego reżimu żywieniowego.

Na podstawie pozyskanych danych dietetyk przygotuje indywidualnie dobraną dietę odchudzającą, która pozwoli na systematyczną utratę kilogramów. Co więcej, tworząc dostosowaną do potrzeb dziecka dietę wprowadzimy do niej jego ulubione potrawy zmodyfikowane w taki sposób, aby sprzyjały odchudzaniu. W ten sposób zachęcimy je do nabywania zdrowych nawyków żywieniowych.

Jak często się spotykamy

W trakcie trwania programu żywieniowego będziemy spotykać się 2 razy w miesiącu. To optymalny czas pozwalający na dostosowanie jadłospisu do potrzeb naszych pacjentów. Absolutnym minimum są spotkania 1 raz w miesiącu – ta alternatywa zazwyczaj jest wykorzystywana przez osoby dojeżdżające.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji także w sytuacjach, kiedy potrzebujesz nagłego wsparcia dietetycznego. Warto pamiętać, że zawsze możesz do nas dzwonić z prośbą o modyfikację diety, odpowiedź na wątpliwości czy wsparcie. Z przyjemnością dostosujemy się do Twoich oczekiwań.

Dietetyk dziecięcy Warszawa
Dieta dla dziecka Warszawa

Spotkania z naszymi dietetykami w Warszawie, odbywające się co 2 tygodnie, pozwalają na elastyczne dostosowywanie diety do potrzeb klientów. Podczas ustalania jadłospisu na kolejne 2 tygodnie uwzględniamy:

 • uroczystości rodzinne,

 • choroby.

Zobacz efekty – Ty też tak możesz

W ciągu ponad 11- letniej pracy w Dietosferze pomogliśmy już przeszło 5.000 osób. W naszej galerii prezentujemy metamorfozy niektórych z naszych klientów. Zachęcamy do poznania indywidualnych historii, których bohaterowie kierowali się różnorodnymi motywacjami, ale jednym wspólnym celem – aby schudnąć!

O swojej drodze w odchudzaniu opowiedziały:

Dlaczego warto wybrać Dietosferę

Nasza poradnia dietetyczna to zespół doświadczonych, dobrych dietetyków, którzy korzystając z posiadanej wiedzy pomogą zarówno zdrowo się odżywiać, jak i stracić nadprogramowe kilogramy. Reprezentujemy racjonalne podejście do odchudzania i jednocześnie skutecznie wprowadzamy je tworząc diety dla dzieci i młodzieży sprawiając, że nie tylko tracą one nadprogramowe kilogramy, ale także dostarczają rozwijającemu się organizmowi niezbędnych składników odżywczych, w tym witamin i minerałów.

Dlaczego warto skorzystać z usług Dietosfery? U nas otrzymasz:

 • racjonalnie zbilansowany program żywieniowy dostosowany do potrzeb dziecka;

 • dietę adekwatną do stanu zdrowia dziecka uwzględniającą ewentualne choroby, w tym alergie;

 • posiłki uwzględniające ulubione preferencje dziecka;

 • dietę, która będzie smaczna i zdrowa jednocześnie co sprawi, że Twoja pociecha z przyjemnością podejmie się wyzwań związanych z utratą kilogramów;

 • dostosujemy plan posiłków do trybu życia, jaki prowadzi Twoje dziecko;

 • dostęp telefoniczny i mailowy do dietetyka także poza przewidzianymi datami konsultacji dietetycznych – zawsze możesz dzwonić lub pisać na maila – dołożymy wszelkich starań, aby odpowiedzieć na pytania, rozwiać wątpliwości czy dostosować menu do zaplanowanych aktywności dziecka.

W razie potrzeby pomożemy również wybrać taką firmę cateringową lub restaurację, które oferują najbardziej zdrowe i zbliżone do otrzymanej diety posiłki. Możemy też przeanalizować menu ze szkolnej stołówki.

Skontaktuj się z nami!

Nie wiesz czego potrzebujesz?
Umów się na spotkanie!

  Proszę udowodnić, że jesteś człowiekiem, wybierając Serce.