Wiele osób marzy o zgrabnej sylwetce i podejmuje walkę o jej uzyskanie. Utrata zbędnych kilogramów oraz utrzymanie dobrej formy może być kłopotliwe. Jest jednak możliwe. Wszelkie zmiany warto wprowadzać etapami, pomocne może być konsekwentne przestrzeganie kilku zasad. Przedstawiamy najważniejsze z nich!

Dobra dieta i profesjonalna pomoc

W Internecie i różnych czasopismach można znaleźć wiele propozycji dotyczących odchudzania. Mimo obietnic łatwego i szybkiego zrzucenia nadmiaru kilogramów cel ten może okazać się trudny do osiągnięcia. Co zrobić, by nie narażać zdrowia na szwank i nie borykać się z efektem jo-jo? Pierwszym krokiem jest wybór dobrej, zrównoważonej diety. Musi ona zawierać niezbędne składniki odżywcze i być indywidualnie dopasowana. Dobrze, gdy posiłki są łatwe do przygotowania, z powszechnie dostępnych składników. By nowy sposób odżywiania nie zniechęcał, nie może wiązać się on z wieloma wyrzeczeniami.

Druga ważna zasada mówi – daj sobie pomóc. Podejmując decyzję o rozpoczęciu diety, warto skorzystać z porad specjalistów, którzy pomogą Ci wdrożyć na stałe zdrowe nawyki żywieniowe. Od wielu lat udzielamy konsultacji dietetycznych w Warszawie, dzięki którym nasi Klienci mogą utrwalić swój sukces. Zapraszamy!

Nie głodź się, nie leniuchuj, nie zniechęcaj się!

Szybkie odchudzanie to pokusa, która na ogół kończy się głodówką. To nie jest najlepsze rozwiązanie, nie prowadzi bowiem do trwałego spadku masy ciała. Odmawianie sobie posiłków przez wiele dni oznacza osłabienie organizmu, spadek formy i złe samopoczucie. W jej wyniku metabolizm spowalnia, może dojść do odwodnienia. Lepiej zacząć się więcej ruszać – jeździć na rowerze, spacerować, biegać. Co równie ważne, nie wolno się również zniechęcać. Czasem na widoczne efekty trzeba po prostu poczekać.