Jedzenie zdrowych dań może pomóc utrzymać odpowiedni poziom energii i zapewnić dobre samopoczucie. Konieczne jest zbilansowanie wszystkich posiłków, w tym przekąsek i napojów, by organizm otrzymał wszystko, co jest mu potrzebne do właściwego funkcjonowania. Jak to zrobić? Oto kilka wskazówek, jak zachować energię podczas pracy.

Zrównoważona dieta dla zapewnienia energii

By zachować energię przez cały aktywny dzień, należy stosować zrównoważoną dietę. Oznacza to konieczność spożywania różnych produktów z każdej grupy, przedstawionej w „talerzu zdrowego żywienia” (najnowsze zalecenia Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego). W codziennej diecie ważne są  warzywa, owoce, produkty pełnoziarniste, źródła białka (mięso, ryby, strączkowe, nabiał). Zbilansowana dieta dostarcza organizmowi niezbędnych makroskładników oraz witamin i minerałów, które są konieczne do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu  i zachowania odporności. Ważne jest także spożywanie odpowiedniej ilości kalorii, które zapewnią energię na cały dzień.

Jedzenie regularnych posiłków w ciągu dnia może zapobiec zmęczeniu, nawet w trakcie bardzo aktywnego dnia. Ich skomponowanie nie zawsze jest proste, dlatego jeśli masz z tym problem, skonsultuj się z nami. Specjaliści naszego instytutu odchudzania w Warszawie z pewnością Ci w tym pomogą.

Przygotowujemy także warsztaty i wykłady, webinary o zdrowym odżywianiu, także w siedzibie firmy.

Zdrowe przekąski i posiłki dla utrzymania energii

Posiłki do pracy powinny być zdrowe i zbilansowane. Pokarmy o wysokiej zawartości białka, takie jak chude mięso, ryby, jaja i rośliny strączkowe są dobrym źródłem energii. Korzystne są produkty pełnoziarniste ze względu na zawartość złożonych węglowodanów i błonnika. Owoce i warzywa są  doskonałym źródłem witamin, minerałów oraz błonnika.

Warto pamiętać o prawidłowym nawodnieniu organizmu. Woda pomaga utrzymać organizm w równowadze i regulować temperaturę ciała.

W zbilansowaniu posiłków do pracy pomoże Ci nasza książka – „Lunchbox. Zdrowe i smaczne posiłki do pracy” – https://dietosfera.pl/produkt/lunchbox-zdrowe-i-smaczne-posilki-do-pracy/